........... a snad ani ten největší pesimista nepředpokládá, že by rozmach v užívání levných datových nosičů, jejich den ode dne ............


17.6.2017   21:13 SEČ
KOLOSEUMHYPER market NUOVIA. Poslední mohykán, nabízející klasický regálový prodej. Jdu koupit zubní pastu.  Zapomněl  jsem ji objednat v denním doručení do bytu. Vstupní dveře do prohlížecího terminálu reagují příliš pozdě, ostatně jako vždy. Do klasické prodejny s regály musím projít celým terminálem. Cestou, rukou nahmatávám klíče v pravé kapse bundy a přehrabuji se v nich.  Pozoruji zakuklené kupující, sedící s 4D ohyzdnou výbavou na hlavě. Ale já vím přesně kde zubní pastu  najdu a tak mířím rovnou k oddělení 74/ aA 91/bb3. Míjím několik čekajících koloběžek. Rád se projdu, tedy mířím k bludišti regálů. Pěšky. Nikoliv bez povšimnutí kolemjedoucích. Mé kroky pohlcuje antistatický samočistící podlahový plast. Mám čas a nespěchám.
     Volím číslo na svém synchropageru MEM 16. Jinak velmi zastaralém ale ještě funkčním hranatém zařízení s 137GB paměti, což byl standard  tak před pěti lety. Je velký. Čistý technický klasický design do dlaně, jen snad o kousek větší. Já jsem spokojen. Regálový detekční systém se chvíli zdráhá, tak čistím clonu před infraportem, snad ze setrvačnosti, nebo v dobré víře...  
       LCD display zareaguje, číslo souhlasí, potvrzuji množství 10 a jen zběžně, rutinně, jako šestnáctou operaci, tisknu multimediální podporu výrobku. Vyřítí se bombastická audiovizuální show. Zleva, z prava, zepředu, ze zadu, shora a samozřejmě i z plastové podlahy. 
       Hnus.

Řev i obraz  se mísí s červeně pulzujícím

          "
DATA NEBUDOU ULOŽENA"
          "AKTIVUJTE VSTUP NA VAŠE PŘENOSOVÉ ZAŘÍZENÍ"
          "
CHCETE OPRAVDU DATA NEUKLÁDAT ?
  
Potvrzuji NEUKLÁDAT, prudce mačkám EXIT a pozoruji jak za akrylátovým průhledem, padá do polypropylénové nákupky  několik, asi zřejmě deset, bílých ale jinak nebarevných tub, doufám s pastou. Mistrně se mísí s téměř stejným počtem DVD a miniSP/DVD  disků. Jistě plných podmanivé reklamy a asi jízdním řádem metra a ostatními zcela nepotřebnými nesmysly konče. 
     Přikládám na detekční scanner palec, aby zboží dorazilo tam kam má. Regál palec akceptuje. Tedy i kredit je v pořádku.  Na rozloučenou, zkouší mou trpělivost, že by výměnou za potvrzení malé ankety, nabídl příjemný dárek........
      Jo, ....  to tak, další CD nebo DVD nebo jiný fikaný digitální bastard.
V tomto případě se plocha LCD s textem "ANO" neohřeje.
Nakonec mne to mrzí. Někdy  jsou jako dárky k mání zajímavé věci. Nedávno, vím to od kamaráda, dokonce výběr z klasicky tištěných časopisů. Tedy časopis z papíru s takovou tou lesklou obálkou. A třeba i  Y A C H T, v úpravě, tak jak vycházel v roce 2002......  ale, sakra, to je blbost, takové štěstí mít nemůžu.

Nicméně, nepřestává mne to mrzet.
     K posledním dveřím, oddělující vnitřní a vnější část marketu,  parkovacích ploch,  mi zbývá pět kroků. Zaslechnu typický zvuk servomotoru. Prořídlý porost na temeni hlavy mi ofoukne řízená magnetická cirkulace teplého vzduchu s namixovaným parfémem.
      Dneska, vzorek od DIORA, jak se dovídám. Nervy drásající a všudypřítomné mazané a ještě mazanější audiovizuální reklamy utnou až dosednuvší dveře mého postaršího automobilu. Strkám po celotýdenní absenci pager do otvoru s elektronikou v přístrojové desce, oslovuji autopilota a vyhlížím ven.

Pomalu se plížím povinnou monotónní rychlostí, xenonově, fialovomodře osvětleným tichým večerním Zlínem. 
      Od podlahy a tak to mám rád, cirkuluje teplý vzduch.
Vůz zaplavuje pohoda a ticho.
Jedu domů. 

     Fikce? .......  možná, ale zatím  ........
                                                      .....
 je důvod, proč vyrábět tiskoviny.
 

* grafický návrh, model, výtvarné řešení 
* obsahový a textový návrh tiskoviny
* návrh koncepce tisku, použitého materiálu
* řešení úprav úprav a aplikací po tisku
* harmonogram řízení práce a kooperací
* návrh  realizace s důrazem na minimalizaci  nákladů

* rutinní práce, scan, digitální fotografie, sazba, zalomení
* náhled, korektury, souhlas zákazníka se započetím prací
* filmy, nátisk, zákaznická kontrola
* tisk, kontrola při roztisku zakázky
* knihařské zpracování
* výstupní kontrola, expedice